• (0370) 415 36 34
  • Merkez, Karabük

Karabük ASKF Hakkımızda

Hakkımızda Yazısı


Karabük il olarak sportif anlamda sürekli gelişim göstermektedir. Tesislerimizin yenilenmesi sahalarımızın her geçen gün modernize edilmesi ülkenin değişik kulüplerinde ve branşlarında sporcularımızın olması bize büyük bir haz verdiğini söylemeden geçemiyeceğim. Bilinmelidir ki şartlar ne olursa olsun eşitlikten ve dürüstlükten hiçbir zaman ödün vermedik. Amacımız geleceğimizin teminatı olan yavrularımızı sokaklardan kurtarıp disiplinli,saygılı, ve her şeyden önemlisi sağlıklı bireyler olarak topluma kazandırmanın hazzını bizlere sunmasıdır.

Yenilenen sitemizin facebook ve twitter hesabımız dan eksikliklerimizi ve güzelliklerimizi paylaşmayı hedefliyoruz. Artık elimizden geldiğince müsabaka sonuçlarını amatörlerin tüm gereksinmelerini sizlerle paylaşacağımızdan ben ve yönetim kurulum ve bağlı birimlerimizle 2019-2020 futbol sezonu tüm spor camiasına sağlık mutluluk başarı getirmesini Ayrıca fair- play anlayışının bütün spor branşlarında egemen olmasını diliyoruz.

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) 29 Ekim 1980 tarihinde Ankara, Bursa, Trabzon ve Samsun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonlarının katılımlarıyla Dernekler Kanununa göre kurulmuş bir üst örgüttür. TASKK, sporla ilgili Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşudur. İllerde spor kulüplerinin üst kuruluşu olarak Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu(ASKF), Federasyonların üstünde Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu şeklinde örgütlenen Konfederasyonumuzun illerde kurulan ASKF sayısı 80'e ulaşmıştır.     

Karabük ASKF de 1986 yılında kurulmuş olup aktif çalışmalarımızla beraber külüplerimizin nezih ortamlarda mücadele etmelerini sağlarken, eksiklerinin giderilmesi açısındaki hizmetlerimizin yanında sporun barışcıl ortamda dostça ve kaynaşmalar içerisinde sıcak bir ortamda büyük bir  Aile kavramını oluşturmakda ilk hedefimiz olmuştur.

                                                                                                                                     İhsan ÇEVİK Karabük A.S.K.F. Başkanı